KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

W OKLAHOMIE POWSTANIE KONTROWERSYJNY POMNIK KU CZCI BAPHOMETA?

bahometKamienny monument miałby zostać ustawiony obok obelisku ukazującego 10 przykazań. Zgodnie z przedstawionym projektem pomnik ukazuje Baphometa, czyli skrzydlatą postać z głową kozła i ciałem kobiety, która siedzi na tronie ze skrzyżowanymi nogami.

Obelisk wzbudza spore kontrowersje, ponieważ wspomniana postać w świadomości wielu ludzi jest synonimem diabła. Pojawiły się więc opinie sugerujące, iż jego lokalizacja nie jest przypadkowa. Czy rzeczywiście chodzi tu o potrzebę wzniesienia symbolu będącego wyrazem własnych przekonań, czy też o zwykłą prowokację.

Ustawienie pomnika jest inicjatywą Satanic Temple - grupy religijnej z siedzibą w Nowym Jorku.  Jej członkowie domagają się, aby monument przedstawiający wykutego w kamieniu Baphometa, stanął nieopodal istniejącego obelisku ukazującego 10 przykazań. Obecnie powstała już wstępna koncepcja projektu pomnika.

Będzie to ponad 2 metrowy obelisk wykuty w szarym kamieniu, przedstawiający skrzydlatą postać z głową kozła i ciałem kobiety, która siedzi na tronie ze skrzyżowanymi nogami. Koszt budowy monumentu wyniesie około 20.000 dolarów. Satanic Temple nie jest jedyną grupą domagającą się postawienia w Oklahoma City pomnika związanego z wyznawaną przez nich religią. Z podobnym roszczeniem mieli wystąpić ostatnio wierni nurtów hinduistycznych.

Oprac. DŚ
Fot: www.rawstory.com

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet