UPOJENI CENNYM ŁUPEM

UPOJENI CENNYM ŁUPEM

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych po, jak się później okazało, nie pierwszej takiej kradzieży kamieni z katedry Notre-Dame podczas…

Czytaj...
NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

Sagrada Familia, niezwykły secesyjny kościół w Barcelonie, uważany za szczytowe osiągnięcie Antoniego Gaudíego, ma szansę zostać ukończona w…

Czytaj...
PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

27 kwietnia na drodze ekspresowej S7 (tzw. Zakopiance) połączono drugą, lewą nitkę tunelu pod górą Luboń Mały. Ten…

Czytaj...
TARGI STONE+TEC  ODWOŁANE

TARGI STONE+TEC ODWOŁANE

Zaplanowane na 17-20 czerwca 2020  w Norymberdze targi kamienia i technologii Stone+tech zostały odwołane.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

KAMIENNE MEBLE OD CAESARSTONE

caesarstoneNiezwykła kolekcja mebli wykonanych z kwarcu jest wynikiem współpracy jaka nawiązała się z  projektantami z West Hollywood Design District. Cztery różne prace powstały przy kooperacji Caesarstone oraz Martina Lawrence Bullarda, Phyllisa Morrisa, Roberta Kuo oraz DSI Entertainment Systems.

Kamienne dzieła sztuki są dowodem na unikalne wykorzystanie kwarcytu o odrębnym kolorze, wzorze oraz fakturze. Pierwsza z nich, stolik Chevron wykonany przez Martyna Lawrence Bullarda jest zainspirowany kształtami i formą wielkich włoskich producentów mebli z lat 60-tych i 70-tych. Autor wybrał połączenie czerni i bieli, które jest jednym z najmodniejszych tegorocznych trendów wzorniczych. Całość została wykonana z wykorzystaniem jasnego oraz białego kwarcu od Caesarstone.

Konsola Phyllisa Morrisa to mariaż srebrnych boków oraz unikalnej krokodylej tekstury. Takie połączenie dało niezwykły efekt. Wykorzystana w tej koncepcji, opatentowana technologia Caesarstone pozwala uzyskać pierwszą na świecie powierzchnię kwarcu z efektem uwypuklenia.  

Kolejnym dziełem jest prostokątny stół autorstwa Roberta Kuo. Konstrukcja uosabia formę, funkcję i prostotę. Zdaniem autora, stół można określić chińskim słowem „Jie”, co oznacza „węzły”, które symbolizują harmonię i zjednoczenie. Większość elementów stołu (w tym blat) wykonano z kwarcu espresso. Natomiast jego podstawa powstała z elementów metalu i miedzi.

Wysokiej jakości głośniki  zaprojektowane przez DSI Entertainment Systems, są jedynymi na świecie kolumnami wytworzonymi głównie z kwarcytu Caesarstone. Konstrukcja jest połączeniem czerwonego i białego kamienia, aluminium, stali oraz miedzi. To arcydzieło artystyczne, zapewnia doskonałą jakość audio połączoną z niebanalną stylistyką.

Oprac. DŚ
Fot:www.caesarstone.com.au

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet