KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

GRANITOWY GMACH CENTRUM INTERPRETACJI KULTURY ŻYDOWSKIEJ

zydow1Budowla ma ostrą, geometryczną bryłę i została idealnie wpasowana w ciasną przestrzeń między uliczkami średniowiecznego miasteczka. Kamienna elewacja jest próbą asymilacji z  sąsiadującymi budynkami, również wzniesionymi z miejscowego granitu.

Nowoczesny gmach Centrum Interpretacji Kultury Żydowskiej powstał na małej działce w centrum Trancoso, które znajduje się na terytorium Portugalii. Budynek dostosowano do trójkątnego kształtu parceli. W trakcie opracowywania projektu, architekci zdecydowali się na ostrą, geometryczną bryłę. Nowoczesny gmach został idealnie wpasowany w ciasną przestrzeń znajdującą się między uliczkami średniowiecznego miasteczka.

Budynek Centrum Interpretacji Kultury Żydowskiej wręcz wbija się w okoliczną średniowieczną zabudowę Trancoso. Jednakże mimo tak ostrych kształtów ma on wciąż bardzo masywny charakter. Elewacja gmachu została pokryta polerowanymi płytami z szarego granitu. Wybór kamienia naturalnego nie jest przypadkowy, to ewidentne nawiązanie do materiału, z którego wzniesiono większość okolicznych budowli.

Wnętrze gmachu, oświetlone przez zastosowanie oszklonego sufitu, zostało wykończone przy wykorzystaniu naturalnych materiałów. Dominuje tutaj drewno oraz kamień naturalny. Większość elementów jest nawiązaniem do wyrazistych cech architektury żydowskiej w tym do synagogi sefardyjskiej i synagogi Tomar (znajdującej się także w Portugalii ).

Oprac. DŚ
Fot:wikipedia.pl
 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet