KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

PREHISTORYCZNE GROBOWCE ODKRYTO W JASKINI

wietnamgrobSześć kamiennych grobów sprzed ponad 6000 lat odkryli archeolodzy w północnym Wietnamie. Odkrycia dokonano na stanowisku archeologicznym w jaskini Na Mo, w regionie graniczącym z Chinami.

Archeolodzy odkryli sześć zbudowanych z kamieni grobów, zawierających pozostałości ludzkich szkieletów bez głów oraz rozmaite kamienne narzędzia.
 -Brak czaszek w odkrytych grobach może wskazywać na praktykowany wśród wczesnych ludów Azji Południowo-Wschodniej zwyczaj wykradania czaszek zmarłych w celu symbolicznego przejęcia ich siły - poinformował prof. Trinh Nang Chung z Instytutu Archeologii w Hanoi, kierujący pracami wykopaliskowymi w jaskini.
Dzięki datowaniu muszli ślimaków, które zostały odkryte wewnątrz grobów, ustalono wiek grobowców na ponad 6000 lat. Dwa z odkrytych grobów zawierały – oprócz ludzkich szczątków – kamienne narzędzia złożone tam prawdopodobnie jako przedmioty grobowe.

Naukowcy uważają, że nowe odkrycie w jaskini Na Mo uzupełnia dotychczasową wiedzę o prehistorycznych mieszkańcach obszarów dzisiejszego północnego Wietnamu. Jaskinia była schronieniem dla ludzi już wiele tysięcy lat temu – pierwsi jej mieszkańcy żyli w czasach mezolitycznej kultury Hoa Binh (12-10 tysięcy lat p.n.e.) oraz neolitycznej kultury Bac Son (10-8 tysięcy lat p.n.e.).
Do znalezisk z czasów tych kultur na stanowisku należą narzędzia i inne przedmioty z kamienia oraz fragmenty wyrobów ceramicznych – naczyń i ozdób.

Oprac. KC
Fot: wikipedia.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet