KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

UNIA EUROPEJSKA ZBADA PROCEDURY IMPORTU KAMIENIA NATURALNEGO DO INDII

indieKraje „starego kontynentu” w liście skierowanym do Światowej Organizacji Handlu (WTO), zakwestionowały ograniczenia importu marmurów lub trawertynów nałożone przez miejscowe władze. Unia Europejska broni w ten sposób rynku zbytu dla rodzimych producentów kamienia naturalnego.

W zeszłym tygodniu, przedstawiciele Unii Europejskiej poprosili o wyjaśnienia oraz dokładne procedury dotyczące ograniczonej możliwości importu marmuru i trawertynu przez indyjskich dystrybutorów. Ich zdaniem, nie ma podstaw aby nakładać tak restrykcyjne normy na eksportowane do kraju materiały. UE chce też, aby zbadać, czy wprowadzenie ograniczeń ilościowych odbiło się na indyjskim rynku kamienia naturalnego. Indie będą musiały przedstawić szczegółowe odpowiedzi na pytania z UE w ramach WTO.

Chociaż zasady Światowej Organizacji Handlu zwykle nie pozwalają na nałożenie norm przywozowych, takie działanie jest dozwolone, w przypadku gdy dany kraj wykaże, że import może spowodować zagrożenie dla bezpieczeństwa lub ochrony krajowej branży. Indie, podobnie jak większość innych państw członkowskich, czasami powołuje się na ten przepis, jeśli chce nałożyć ograniczenia na niektóre sprowadzane produkty.

Ważnym powodem, restrykcyjnej indyjskiej polityki importowej stosowanej w przypadku marmuru i trawertynu jest ochrona lokalnego przemysłu. Krajowa branża kamieniarska zatrudnia dużą liczbę pracowników, żyjących często w nędzy. Dlatego ochrona takich miejsc pracy jest jednym z argumentów za wprowadzeniem ograniczeń importowych.

Oprac. DŚ
Fot: www.bp1.blogspot.com

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet