KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

REWITALIZACJA ZABYTKOWYCH BUDYNKÓW UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

tyszkiewiczówŚrodki unijne pomogą odnowić zabytkowe obiekty architektoniczne Warszawy, należące do UW-Pałac Tyszkiewiczów-Potockich przy Krakowskim Przedmieściu oraz dawną Łaźnię Teodozji Majewskiej przy ulicy Bednarskiej.

Pałac Tyszkiewiczów-Potockich to jeden z najważniejszych budynków Traktu Królewskiego. Zbudowany w stylu klasycystycznym w XVIII w. dla Ludwika Tyszkiewicza. W połowie lat 40. XIX w. pałac stał się własnością rodziny Potockich. Ze zniszczeń wojennych ocalało część ścian zewnętrznych i wewnętrznych, łącznie z charakterystycznym balkonem, podpartym czterema figurami Atlasów, wykutych w 1787 r. przez Andrzeja Le Bruna a także dawna łazienka w stylu pompejański oraz kominek z czerwonego marmuru.

Budynek dawnej Łaźni Teodozji Majewskiej został wzniesiony w latach 1832-35 według projektu Alfonsa Kropiwnickiego. Budynek do dziś pozostaje w niemal niezmienionej formie. Rewitalizacja obiektów obejmie remont elewacji i adaptację wnętrz na potrzeby Instytutu Dziennikarstwa UW. Koniec prac zaplanowano w 2015 roku.

Dwa historyczne budynki przejdą rewitalizację w ramach unijnego programu JESSICA-(wspólne europejskie wsparcie na rzecz trwałych inwestycji na obszarach miejskich). Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Program umożliwia państwom członkowskim finansowanie inwestycji w przestrzeni miejskiej.

Oprac. KC

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet