KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

13-METROWA MARMUROWA RZEŹBA „DAWIDA” STANĘŁA W NOWYM JORKU

heroMonument wykonany przez włoskiego architekta i projektanta Antonio Pio Saracino jest nawiązaniem do słynnego dzieła autorstwa Michała Anioła. Rzeźba nazwana „Hero”, składa się z kilkunastu elementów wykutych w białym marmurze Olympic Vermont Danby.

Instalacja została ustawiona kilkanaście dni temu. Jest „pozostałością po wernisażu, który odbył się w zeszłym tygodniu na terenie Bryant Park w Nowym Jorku. Autorem monumentu „Hero” (Bohater) jest włoski architekt i projektant -  Antonio Pio Saracino. Artysta wykonał również bliźniaczą rzeźbę nazwaną - „Superhero” czyli Superbohaterem. Te dwa symboliczne monumenty mają czuwać nad bezpieczeństwem miasta i jego mieszkańców.

Rzeźba ustawiona w centrum Nowego Jorku waży około 6 ton. Wykonano ją z kilkunastu kamiennych elementów, które wykuto z białego marmuru Olympic Vermont Danby. Wykorzystanie właśnie tego materiału jest również ewidentnym nawiązaniem do renesansowego pierwowzoru. Marmur został dostarczony przez ABC Stone mieszczące się na terenie nowojorskiego Brooklynu.

Pierwowzorem nowoczesnej rzeźby wykonanej z marmurowych płatów jest kamienna postać biblijnego Dawida. Dzieło autorstwa jednego z najsłynniejszych artystów renesansu Michała Anioła, przedstawia biblijnego herosa w charakterystycznej pozie, tj. bezpośrednio przed podjęciem decyzji o zmierzeniu się z Goliatem. Obok Piety jest to jedna z najbardziej znanych rzeźb włoskiego artysty. „Dawid”, uchodzi także za jedno z najważniejszych dzieł renesansu.

Oprac. DŚ
Fot: www.interiordesign.net

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet