UPOJENI CENNYM ŁUPEM

UPOJENI CENNYM ŁUPEM

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych po, jak się później okazało, nie pierwszej takiej kradzieży kamieni z katedry Notre-Dame podczas…

Czytaj...
NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

Sagrada Familia, niezwykły secesyjny kościół w Barcelonie, uważany za szczytowe osiągnięcie Antoniego Gaudíego, ma szansę zostać ukończona w…

Czytaj...
PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

27 kwietnia na drodze ekspresowej S7 (tzw. Zakopiance) połączono drugą, lewą nitkę tunelu pod górą Luboń Mały. Ten…

Czytaj...
TARGI STONE+TEC  ODWOŁANE

TARGI STONE+TEC ODWOŁANE

Zaplanowane na 17-20 czerwca 2020  w Norymberdze targi kamienia i technologii Stone+tech zostały odwołane.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

BARBÓRKA 2013

barborka 2Uroczyste obchody w Strzegomiu rozpoczęły się od przemarszu górników, skalników i kamieniarzy na czele z Młodzieżową Orkiestrą Dętą. Po części oficjalnej przyszedł czas na tzw. Karczmę Piwną.

Kolejny raz strzegomską Barbórkę zorganizowało Stowarzyszenie Kierowników Ruchu Zakładów Górniczych w Strzegomiu. W sumie piątkowe uroczystość zgromadziły kilkuset przedstawicieli branży. Pośród przybyłych nie zabrakło zatrudnionych w przemyśle wydobywczym: prezesów firm, dyrektorów, kadry inżynieryjno-technicznej i wyróżniających się pracowników firm. Obowiązującym strojem był mundur galowy oraz nakrycie głowy.

Wielu z uczestników spotkania odebrało w tym dniu medale i odznaczenia. Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek Wojewody Dolnośląskiego i Burmistrza Strzegomia nadał Medal I stopnia – Medal Złoty za Długoletnią Służbę, Panu Antoniemu Larczyńskiemu. W uznaniu zasług dla rozwoju górnictwa skalnego na terenie Gminy Strzegom, Minister Gospodarki na wniosek Burmistrza Strzegomia nadał Odznaki Honorowe „Zasłużony dla Górnictwa RP”. Podczas uroczystości wręczono także odznaki jubileuszowe „Za długoletnią pracę w górnictwie”. Uhonorowano też Stanisława Szałeckiego, a Jan Ziętek otrzymał awans do stopnia inżyniera górnictwa.

Po części oficjalnej przyszedł czas na tzw. Karczmę Piwną. Imprezę poprowadził Grzegorz Stasiak, charyzmatyczny showman, znany m.in. z programu telewizyjnego „Nauka Jazdy”. Nie zabrakło konkursów, tradycyjnych zabaw i żartów. Piwo lało się strumieniami, a obficie zastawione stoły gwarantowały dobry humor wszystkim biesiadnikom.

Oprac. KC

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet