KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

BIBLIOTEKA Z PIASKOWCA ORAZ GRANITOWY PARAGRAF WALCZĄ W KONKURSIE ARCHITOPTEN

architeDwa obiekty wzniesione z kamienia naturalnego znalazły się pośród dziesięciu najlepszych budynków polskich uczelni. Czytelnicy portalu infoarchitekta.pl zadecydują, który z nich zwycięży w boju o laur ArchiTOPTEN.

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach, to jeden z największych i najnowocześniejszych księgozbiorów w kraju. Projekt budynku jest dziełem architektów z  biura HS99 z Koszalina. Gmach składa się z dwóch prostopadłościanów, których wysokość dostosowano do sąsiedniej zabudowy. Natomiast rudy kolor elewacji nawiązuje do lokalnej tradycji budowlanej. Jednakże zamiast cegły, projektanci zdecydowali się na indyjski piaskowiec - Agra Red. Kamień wydobywany jest w prowincji Uttar Pradesh znajdującej się na północy kraju. Realizacja  inwestycji pochłonęła około 80 mln zł.

Druga z nominowanych realizacji, to nowy budynek Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Jego bryła w kształcie „paragrafu” jest oczywistym nawiązaniem do znaku stanowiącego jednoznaczny kod prawa. Na fasadzie obiektu znajduje się ponad 4 tys. mkw. granitu. Projekt gmachu jest dziełem architektów z biura AGG Grupa Grabowski. Wykonawcą jest firma Skanska S.A. oddział w Lesznie. Koszt inwestycji zamknął się w kwocie 116 mln złotych.

Oprócz dwóch wspominanych realizacji do finału konkursu ArchiTOPTEN, zakwalifikowały się m.in. Aula Dydaktyczno-Widowiskowa Uniwersytetu w Białymstoku, Wydział Chemii Uniwersytetu w Poznaniu, PWST w Krakowie Filia we Wrocławiu, Centrum Nauki i Sztuki i Centrum Promocji Mody ASP w Łodzi.

Oprac. DŚ
Foto: www.infoarchitektura.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet