KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

WZGÓRZE ZAMKOWE SKĄPANE W PIASKOWCU

zamek bedzinPowoli kończy się rewitalizacja terenów okalających warownię w Będzinie. Jednym z ostatnich etapów prac jest wykończenie jasnym piaskowcem placu z tarasem widokowym oraz wejścia do podziemi. Koszt przeprowadzonych robót wyniesie 1,3 mln zł.

Budowa tarasu widokowego wraz z przyległym placem oraz zabezpieczenie i zaadaptowanie podziemia jest ostatnim etapem kompletnej rewitalizacji Wzgórza Zamkowego w Będzinie. Wcześniej  odrestaurowano mury miejskie w pobliżu ulicy Modrzejowskiej, zrekonstruowano półziemianki, odnowiono park, a także wyremontowano nawierzchnię alejek z zachowaniem ich historycznego przebiegu.

Ponadto powstaje niewielki taras widokowy z balustradą i schodami prowadzącymi na plac przy wejściu. Roboty budowlano – kamieniarskie są już na ukończeniu. Zarówno taras, schody, jak i niewielki plac są wykładane płytami z jasnego piaskowca. Ten sam rodzaj kamienia naturalnego wykorzystano przy obłożeniu wejścia do podziemi.

Odnowione Wzgórze Zamku w Będzinie ma być dużą atrakcją turystyczną dla wszystkich odwiedzających miasto. Otwarcie placu z punktem widokowym zaplanowano na połowę grudnia, natomiast korytarze pod wzgórzem zostaną udostępnione za rok.

Oprac. DŚ

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet