KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

GRANITOWA RZEŹBA ZOSTANIE PODDANA RENOWACJI, A NASTĘPNIE USUNIĘTA Z HARVAD SQUARE

rzezba harvardUszkodzony monument, który odgrodzono metalowymi barierkami odzyska dawny blask.  Dzieło autorstwa profesora Dmitrja Hadziego, znajdujące się na terenie Harvad Square, niebawem przejdzie restaurację, a następnie trafi na nadbrzeże Rockport’s Pigeon Cove.

Granitowy monument został uszkodzony w 2011 roku, kiedy spory kawałek kamienia spadł roztrzaskując się na płycie chodnika. Na szczęcie nikt nie ucierpiał, natomiast raport opracowany przez firmę Waltham, określił szacunkowy koszt naprawy na 320 tys. dolarów. Po przygotowaniu bardziej szczegółowego kosztorysu, kwota jeszcze zwiększyła się do 500 tys.

 Z powodu braku środków na tak kosztowną renowację, dzieło autorstwa Dimitrja Hadziego, artysty i profesora Harvardu, który zmarł w 2006 roku powoli niszczało. Dopiero w tym roku, dzięki staraniom Michaela Rauseo znalazły się pieniądze na renowację granitowej rzeźby. „Omphalos” bo tak brzmi nazwa obelisku trafi do jednej z pracowni w Charlestown, gdzie brakujący fragment będzie zrekonstruowany.

Następnie 20 metrowy kamienny monument  zostanie przetransportowany w nowe miejsce. Będzie to nabrzeże w Rockport’s Pigeon Cove. Michael Rauseo buduje tam nowe osiedle i bardzo zabiegał o przeniesienie obelisku w jego okolice. Deweloper, gdy tylko dowiedział się o całej historii postanowił pomóc. Rauseo jest absolwenetem Harvardu i był jednym ze słuchaczy wykładów prowadzonych przez Dimitrja Hadziego.

Oprac. DŚ
Fot: www.melikamp.com

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet