KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

TRWA ODBUDOWA KAMIENNEJ ŚWIĄTYNI KEDARNATH

Kedarnath swiatyniaZakończył się pierwszy etap prac związanych z rekonstrukcją budowli, która została uszkodzona w wyniku czerwcowej powodzi i osunięć ziemi w Indiach. Zabytkowa kamienna świątynia z XI wieku, przejdzie gruntowną renowację.

Zgodnie z miejscową legendą budynek ocalał, ponieważ został przykryty przez olbrzymi głaz i w ten sposób był chroniony przed niszczącym działaniem wody. Mimo to prace rekonstrukcyjne są koniecznością. Pierwszy etap wiązał się z usunięciem wielu metrów sześciennych śmieci i brudu. Część kamiennej elewacji została gruntownie oczyszczona. Aktualnie prowadzone są badania terenu aby sprawdzić stan podłoża.

Kolejna faza prac, zakłada uzupełnienie części ubytków powstałych w wyniku powodzi oraz  odrestaurowanie fasady przy wykorzystaniu oryginalnego materiału. Ponadto wnętrze świątyni musi zostać posprzątane, a marmurowe podłogi wyczyszczone, a następnie zakonserwowane. Niezbędne do rozpoczęcia prac konserwatorskich materiały, narzędzia i sprzęt zostaną dostarczone w przyszłym roku.

Mimo kataklizmu świątynia poświęcona hinduskiemu bogu Sziwie jest czynna jak co roku. Centralny punkt i miejsce kultu zostało oddane do dyspozycji wiernych przez sześć miesięcy, od maja do listopada - hinduskiego święta światła Diwali.

Oprac. DŚ

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet