UPOJENI CENNYM ŁUPEM

UPOJENI CENNYM ŁUPEM

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych po, jak się później okazało, nie pierwszej takiej kradzieży kamieni z katedry Notre-Dame podczas…

Czytaj...
NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

Sagrada Familia, niezwykły secesyjny kościół w Barcelonie, uważany za szczytowe osiągnięcie Antoniego Gaudíego, ma szansę zostać ukończona w…

Czytaj...
PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

27 kwietnia na drodze ekspresowej S7 (tzw. Zakopiance) połączono drugą, lewą nitkę tunelu pod górą Luboń Mały. Ten…

Czytaj...
TARGI STONE+TEC  ODWOŁANE

TARGI STONE+TEC ODWOŁANE

Zaplanowane na 17-20 czerwca 2020  w Norymberdze targi kamienia i technologii Stone+tech zostały odwołane.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

OGROMNY SUKCES INICJATYWY MARMOMACC & THE CITY

veronaDwanaście instalacji wykonanych z kamienia naturalnego, które stanęły w różnych punktach miasta wzbudziły spore zainteresowanie, zarówno pośród mieszkańców, jak i turystów. Dzięki marmurowym i granitowym rzeźbom, centrum Werony zmieniło się w wielką galerię sztuki.

Inicjatywa  Marmomacc & The City została zorganizowana przez Marmomacc we współpracy z  przedstawicielami architektów oraz Radą Miasta Verona. Wykonane w kamieniu prace stanęły 25 września w różnych punktach na terenie centrum miasta. Od tego dnia dwanaście instalacji (dwa razy więcej w porównaniu do ubiegłego roku) miało umożliwić mieszkańcom oraz turystom kontakt ze sztuką wykonaną w kamieniu.

Marmurowe oraz granitowe rzeźby ożywiły miejskie place i dziedzińce. Wiele z nich było początkiem swoistej debaty kulturalnej i prezentacji architektury Werony w niezwykły sposób, przy pomocy różnych perspektyw. Wpływ na otaczający krajobraz oraz odbiorców różnił się w zależności od poszczególnych instalacji, ich wykorzystania a także stopnia zrozumienia.

Koordynatorka całej inicjatywy - architekt Laura De Stefano, jest zachwycona popularnością akcji Marmomacc & The City. Zgodnie z jej słowami, projekt spełnił swoje zadanie, tak dobrze, iż w niektórych przypadkach pojawiały się apele o pozostawienie kamiennych instalacji na stałe. Wiele z prac zostało upamiętnionych za pomocą zdjęć, czy nagrań video.

Oczywiście sukces inicjatywy Marmomacc & The City, nie byłby możliwy bez dużego zaangażowania firm biorących w nim udział. Znalazły się pośród nich: Barsi Marmi, Cave Marmi Ac, Franchi Umberto Marmi, Grassi Pietre, Imercrea, La Quadrifoglio Marmi & Graniti, Lavagnoli Marmi, Lithos Design, Margraf, Marini Marmi, Marmobon oraz Testi Fratelli.

Oprac. DŚ

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet