KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

TURYŚCI ZNISZCZYLI SKAŁĘ SPRZED 170 MILIONÓW LAT

goblin valeyTrzej amerykańscy skauci oderwali od podstawy, po czym zepchnęli jeden z kamieni wchodzących w skład konstrukcji skalnej. W ten bezmyślny sposób turyści zniszczyli formację tzw. goblinów, która powstała 170 mln lat temu.

Do tego aktu wandalizmu doszło kilka dni temu na ternie Parku Narodowego Goblin Valley. Dwóch amerykańskich drużynowych oraz syn jednego z nich oderwali od podstawy, a następnie zepchnęli jeden z kamieni  tzw. goblina. Nie zorientowali się jednak, że skała była częścią prastarej formacji, która w obecnym kształcie uformowała się 20 mln lat temu.

Turyści nagrali całą swoją „zabawę”, a następnie udostępnili w serwisie YouTube. Na opublikowanym filmie widać jak z premedytacją przewracają i zrzucają kamień. Udostępnione nagranie wywołało ogromną burzę pośród internautów, nazywających mężczyzn „wandalami”. Tymczasem winni tłumaczą, iż skała stanowiła zagrożenie dla zwiedzających, dlatego postanowili strącić „niebezpieczny” głaz .

Jednakże oglądając nagranie, trudno uwierzyć, że rzeczywiście kierowali się taką motywacją. Skauci po zniszczeniu liczącej 170 milionów lat skały są bardzo rozbawieni, a całej akcji towarzyszą triumfalne okrzyki. Władze parku zapowiedziały, że wobec trzech mężczyzn zostaną wyciągnięte prawne konsekwencje.

Film mozna obejrzeć TUTAJ

Oprac. DŚ

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet