KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ODZYSKANO CENNE POSĄGI KAMIENNYCH LWÓW SKRADZIONYCH W ANGLII

lewBrytyjska policja odebrała złodziejom dwie figury, które zniknęły sprzed dworku znajdującego się na ternie Royal British Legion Village. Każda z zabytkowych rzeźb wykutych w piaskowcu jest niezwykle cenna, a ich łączna wartość wynosi około 200 tys. funtów.

Kamienne posągi zostały odnalezione w garażu należącym do 57-letniej kobiety. Jeszcze tego samego dnia, funkcjonariusze aresztowali właścicielkę pod zarzutem kradzieży. Najprawdopodobniej podejrzana nie działała w pojedynkę.

Policjanci prowadzący dochodzenie w sprawie kradzieży kamiennych posągów uważają, że cenne eksponaty zostały skradzione na zamówienie. Złodzieje, których zarejestrował monitoring podjechali pod rezydencję w niedzielę późnym wieczorem. Natomiast we wczesnych godzinach rannych zauważono brak kamiennych lwów.

Każda z rzeźb, wykutych w piaskowcu ma około 1metra  wysokości. Monumenty znajdowały się na postumentach po obu stronach głównego wejścia do rezydencji. Jeden z nich przedstawia lwa zabijającego węża, natomiast drugi to lwica z jej młodym. Posągi są niezwykle cenne, czarnorynkowa wartość każdej figury, może dochodzić do 100 tysięcy funtów. Odzyskane kamienne rzeźby, trafią z powrotem na swoje dawne miejsce.

Fot: www.wikipedia.pl
Oprac. DŚ

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet