KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

WYDARZENIA NA KAMIEŃ – STONE

mistrz piaskowaniaTadeusz Hirschfeld, liternik pracujący w firmie HIR KAM z Chmielinka (k/ Lwówka) okazał się zdobywcą tytułu – Mistrz Piaskowania 2013. Równie ciekawym wydarzeniem targów Kamień-Stone było spotkanie kamieniarzy w ramach inicjatywy: pogotowie projektowe.

Co ciekawe, w roku poprzednim najlepszym liternikiem okazał się Pan Mariusz Żoch, natomiast drugie miejsce przypadło Panu Tadeuszowi Hirschfeldowi. Zdobywcą tegorocznego tytułu Mistrza Piaskowania okazał się nie kto inny, jak Tadeusz Hirschfeld! Jury postanowiło tym razem docenić walor estetyczny wypiaskowanej tablicy z kamienia.

Zadaniem konkursowym jest bowiem jak najszybsze, ale też jak najdokładniejsze wypiaskowanie kamiennej tablicy. Jakkolwiek rywale wypiaskowali kamienne tablice w szybszym czasie, to dzieło nowego mistrza piaskowania okazało się bezkonkurencyjne pod kątem głębokości liter. Jury zdecydowało tym samym, że tegoroczna nagroda zostanie wręczona w dowód uznania wysiłku liternika, którego przysłowiowa „napisówka” okazała się po prostu najlepsza.

Konkurencja i tym razem miała miejsce na stoisku firmy ABRA, której narzędzia wykorzystywano na czas rywalizacji literników. Kamienne tablice i tym razem dostarczyła firma Lastrico z Polic. Zwycięzca, prócz zaszczytnego tytułu otrzymał nagrodę w postaci trzech rolek folii do piaskowania HARD o wartości 1000 zł.

Krótko po ogłoszeniu wyników tegorocznego konkursu strefą konferencyjną zawładnęli architekci. W ramach inicjatywy „pogotowie projektowe” udzielano tu porad z zakresu stosowania kamienia w projektach architektonicznych.

Oprac. KC

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet