UPOJENI CENNYM ŁUPEM

UPOJENI CENNYM ŁUPEM

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych po, jak się później okazało, nie pierwszej takiej kradzieży kamieni z katedry Notre-Dame podczas…

Czytaj...
NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

Sagrada Familia, niezwykły secesyjny kościół w Barcelonie, uważany za szczytowe osiągnięcie Antoniego Gaudíego, ma szansę zostać ukończona w…

Czytaj...
PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

27 kwietnia na drodze ekspresowej S7 (tzw. Zakopiance) połączono drugą, lewą nitkę tunelu pod górą Luboń Mały. Ten…

Czytaj...
TARGI STONE+TEC  ODWOŁANE

TARGI STONE+TEC ODWOŁANE

Zaplanowane na 17-20 czerwca 2020  w Norymberdze targi kamienia i technologii Stone+tech zostały odwołane.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

M0CNE AKORDY KAMIEŃ – STONE 2013

2013kamieństonePrzy dźwiękach gitar i perkusji na stoisku firmy Mekanika zakończył się pierwszy dzień targów Kamień-Stone 2013. Dziś ogromna dawka branżowych wydarzeń.

Koncert zespołu Samowar był na pewno ciekawym wydarzeniem pierwszego dnia targów. Na stoisku Mekanika bawiono się do późnych godzin wieczornych. Luźniejsza atmosfera i kameralne rozmowy sprawiły, że kolejny dzień napawa optymizmem wielu więcej uczestników imprezy branżowej. To o tyle ważna uwaga, że tegoroczna edycja Kamień-Stone zgromadziła nieco mniej wystawców. Z informacji organizatorów wynika, że do Poznania przybyło ich ok. 170 (rok temu było ich. 220 – przyp. red.). Na pewno dobrym pomysłem tegorocznej edycji targów jest zgromadzenie wystawców w pawilonach nr 7, 7A, 8. Lepiej skomunikowane ze sobą powierzchnie wystawiennicze, duża ilość stref relaksacyjnych – wszystko to wyraźnie podnosi biznesowy charakter spotkania przedstawicieli branży kamieniarskiej. Oczywiście Kamień-Stone to nie tylko targi specjalistów od kamienia z kraju i zza granicy. Pośród wystawców i uczestników nie brak architektów, projektantów i designerów.

Drugi dzień targów był bardzo emocjonujący. Ważnym punktem poznańskiej imprezy są seminaria i wykłady. Za nami wyjątkowo ciekawa debata: Dlaczego architekci boją się kamienia? W debacie uczestniczyli znani przedsiębiorcy branży kamieniarskiej - Krzysztof Skolak, Tadeusz Wysocki, redaktor naszego magazynu Świat Kamienia (Adriana Czekaj) i oczywiście przedstawiciel środowiska architektów (Paweł Świerkowski, Neostudio Architekci). Głos zabrali też licznie zgromadzeni słuchacze, pośród których nie zabrakło wykładowców akademickich i studentów architektury. Większość uczestników spotkania zgodziła się, że przed środowiskiem przedsiębiorców branży kamieniarskiej stoi wielkie zadanie edukacyjne.

- Jeśli zgodzić się, że większość architektów nie dość wie o walorach kamienia naturalnego i obawia się stosować taki w projektowanych budowlach, to warto wiedzieć, że ten strach wynika z niewiedzy. Najczęściej powodem strachu jest niedoinformowanie. Dobry marketing to połowa sukcesu i właśnie to zadanie należy uznać za wyjątkowo pilne – podsumował debatę Dr inż. Wiesław Frankiewicz, Kierownik Laboratorium Badania Skał i Surowców Mineralnych (Politechnika Wrocławska).

Oprac. KC
Fot: KC

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet