KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ODSŁONIĘTO POMNIK POŚWIĘCONY PAMIĘCI STEFANA KURYŁOWICZA

kurylowiczUroczystość została połączona z otwarciem Wola Center, biurowca zaprojektowanego przez słynnego architekta. Odsłonięty we wtorek monument stanął na granitowym postumencie, na terenie skweru im. Stefana Kuryłowicza.

Obelisk został ustawiony tuż przed wejściem do gmachu Wola Center. Pomnik autorstwa rzeźbiarza Krzysztofa Bednarskiego znajduje się na placu przed głównym wejściem do budynku, od strony ulicy Przyokopowej. Jak głosi napis na postumencie wykonanym z ciemnego granitu, skwer nosi imię słynnego architekta. Jest to nazwa nieoficjalna, ponieważ od jego śmierci nie minęło jeszcze pięć lat. Tylko w takim przypadku skwer będzie mógł mieć nadane oficjalne miano.

Warto w tym miejscu przypomnieć, iż Stefan Kuryłowicz wraz z kolegą z pracowni, Jackiem Syropolskim (współautor Wola Center) zginął w wypadku lotniczym w Asturii 6 czerwca 2011 roku. Architekt zmienił krajobraz Warszawy, a budynki jego autorstwa są rozrzucone po całym mieście.

Wola Center to jeden z ostatnich projektów, nad którymi pracował Stefan Kuryłowicz. Inwestycja firmy LC Corp, składa się z czterech niezależnych biurowców, połączonych przestronnym patio przykrytym szklanym dachem. Z zewnątrz wyróżnia go ciemna elewacja, której kamienne pasy nadają zespołowi budynków jednolity charakter. Natomiast bryła gmachu inspirowana jest pękniętym kryształem.

Oprac. DŚ

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet