KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

DZIECI W INDIACH WYKORZYSTYWANE DO PRODUKCJI TANICH NAGROBKÓW

indieOkoło 100 tysięcy dzieci pracuje w cegielniach i kamieniołomach, produkując tanie nagrobki, które trafiają na europejski rynek. Warunki bytowe panujące w tamtejszych zakładach są bardzo złe, przeciętna długość życia młodych pracowników wynosi 30-40 lat.

Takie informacje można przeczytać w niemieckich mediach, które zajęły się tematem kamieni nagrobnych pochodzących z Indii. Problematyka importowanych płyt jest coraz bardziej zauważalna. Jak wynika ze statystyk Niemieckiego Związku Branży Kamienia Naturalnego (DNV), do 50 procent kamieni nagrobnych w Niemczech pochodzi z Indii.

Głównym atutem tamtejszych materiałów jest cena. Importowane nagrobki są tańsze nawet o jedną trzecią niż rodzime produkty. Jak wiadomo często o wyborze decyduje właśnie koszt zakupu. Niska cena indyjskich kamieni, wynika z tanich kosztów ich wytworzenia, co jest możliwe poprzez zatrudnianie dzieci.

Niemieckie gminy wspierane przez liczne organizacje mogą pomóc w walce z podobnymi nieuczciwymi praktykami. Jednym ze sposobów jest wprowadzenie przepisu dotyczącego zakazania stawiania nagrobków wykonanych przez dzieci w regulacjach cmentarnych. Takie prawo zostało już wprowadzone w niektórych gminach. Niestety pojawiają się trudności z jego egzekwowaniem.

Pocieszający jest fakt, iż coraz więcej klientów zakładów kamieniarskich pyta o produkty pochodzące z uczciwej produkcji. Ponadto kolejne gminy wymagają od rodziny zmarłego przedstawienia świadectwa pochodzenia kamienia nagrobnego. Certyfikaty dla takich kamieni wystawia organizacja Xertifix. Jej pracownicy corocznie odwiedzają 100 indyjskich kamieniołomów, dzięki ich pracy, wielu dziecięcych pracowników ma szansę na edukację i lepszą przyszłość.

Oprac. DŚ
Fot: www.wikipedia.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet