KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

W KOŁOBRZEGU POWSTANIE GRANITOWY POMNIK POŚWIĘCONY POLEGŁYM W KATYNIU

pomnik katynMonument upamiętni również ofiary katastrofy smoleńskiej. Wykuty w szarym kamieniu pomnik - to dwie wykonane z surowego granitu płyty oraz postać żołnierza polskiego z zawiązanymi z tyłu rękami, stojącego twarzą do jednej z nich.
Pomnik zostanie ustawiony przy zbiegu ulic Walki Młodych i Sybiraków na Skwerze Pionierów w Kołobrzegu. Koszt budowy monumentu wynosi około 70 tys. zł. Pieniądze mają pochodzić ze społecznych zbiórek.

Projekt obelisku jest dziełem Romualda Wiśniewskiego. Zgodnie z koncepcją przedstawioną przez autora są to dwie granitowe płyty, oddalone od siebie o kilka metrów. Kamienne tafle o wysokości trzech metrów ustawione zostaną na brukowanym placu o wymiarach 3 m na 6 m. Z jednej strony znajdować się będzie naturalnych rozmiarów żołnierz polski stojący pod napisem „Katyń”, a z drugiej złote płomienie pod napisem „Smoleńsk”. Zarówno w przypadku awersu jak i rewersu, na przeciwnej płycie ma być umieszczony krótki opis.

Społeczny Komitet Budowy Pomnika pragnie aby monument stanął do 10 kwietnia 2015 roku, czyli piątej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Władze miejskie udostępniły już teren pod budowę pomnika oraz zadeklarowały przekazanie kostki brukowej, która pokryje powierzchnię Skweru Pionierów.

Fot: www.informacje_kolobrzeg.pl
Oprac. DŚ

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet