KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

DLACZEGO ARCHITEKCI BOJĄ SIĘ KAMIENIA?

debataTak brzmi tytuł debaty, która zorganizowana zostanie podczas najbliższej edycji targów Kamień – Stone. Panel dyskusyjny odbędzie się z udziałem przedstawicieli mediów, firm kamieniarskich oraz designerów i architektów zajmujących się projektowaniem i stosowaniem kamienia w architekturze.

Debata  pt. „Dlaczego architekci boją się kamienia?” rozpocznie się w czwartek 7 listopada o godz. 11:00. Panel dyskusyjny zostanie zorganizowany  w Speakers’ Corner, mieszczącym się w pawilonie 7a na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W spotkaniu mają uczestniczyć architekci, projektanci, przedstawiciele branży kamieniarskiej oraz media. Organizatorzy zapraszają do udziału architektów oraz wszystkie osoby zainteresowane.

Podstawowym celem debaty będzie odpowiedź na pytanie -  co ogranicza architektów w stosowaniu kamienia w projektowanych obiektach? A dokładniej, czy jest to kwestia kosztów, oporu inwestora, czy może braku doświadczenia i wystarczającej wiedzy? Dlaczego w pędzie do stosowania ekologicznych, pasywnych, lokalnych materiałów jakoś mało słychać o kamieniu? Czy studenci architektury są w ogóle przygotowani do stosowania kamienia w swojej pracy? W jakich projektach jest i powinno znaleźć się miejsce dla materiałów wykonanych z tego pierwotnego i szlachetnego materiału?

Panel dyskusyjny „Dlaczego architekci boją się kamienia?”  jest kolejnym wydarzeniem poświeconym tematyce kamienia naturalnego w architekturze jakie zostanie zorganizowane w ramach targów Kamień – Stone. Podobnie jak cała impreza ma on służyć jego propagowaniu jako znakomitego materiału, który dzięki swoim właściwościom spełnia zarówno funkcje konstrukcyjne oraz estetyczne.

Oprac. DŚ
Fot: www. kamien – stone.mtp.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet