KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ODNOWIĄ STAROŻYTNY TEATR Z PIASKOWCA I MARMURU

amfiteatrBudowla znajdująca się w Sparcie zostanie zrekonstruowana przez archeologów. Prace remontowe na terenie starożytnego teatru, który wzniesiono w latach ok. 30-20 p.n.e. z piaskowca i marmuru rozpoczną się w ciągu najbliższych kilkunastu dni.

Zabytkowy teatr znajduje się nieopodal nowożytnego miasta Sparta w południowej części półwyspu Peloponez w Grecji. Starożytna budowla była jedną z największych obiektów tego typu. Wzniesiony z białego marmuru i piaskowca teatr mógł pomieścić około 16 tys. widzów. Wiele obecnie widocznych elementów pochodzi z czasów rzymskich, gdyż dobudowywano je aż do IV w. n.e.

Dzięki staraniom Centralnej Rady Archeologicznej (CAC) w ciągu najbliższych dni rozpoczną się prace związane z renowacją budowli. Najpierw archeolodzy muszą przeprowadzić niezbędne  badania obecnego stanu kamiennych elementów obiektu. Po czym zabezpieczą je przed dalszą erozją oraz sporządzą dokumentację odkrytych uszkodzeń i ubytków.

Następnie robotnicy usuną wszystkie drzewa, krzewy oraz roślinność pokrywającą starożytne ruiny. Kolejnym krokiem będzie wywiezienie warstwy ziemi zasłaniającej niektóre części budowli. Gdy ten etap zostanie zakończony, rozpocznie się rekonstrukcja teatru w Sparcie. Prace remontowo - kamieniarskie na terenie teatru wzniesionego z białego marmuru i piaskowca potrwają przez kilkanaście miesięcy.

Oprac. DŚ
www.wikipedia.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet