KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

RUSZYŁ DRUGI ETAP REWITALIZACJI SANKTUARIUM W SULISŁAWICACH

sulislawice furmanekW sanktuarium w Sulisławicach (gmina Łoniów) rozpoczął się kolejny etap prac remontowo-konserwatorskich. Prace potrwają do końca maja 2014 roku. Wykonawcą jest firma Furmanek Renewal z Daleszyc.

Sanktuarium tworzy zabytkowy zespół dwóch kościołów. Stary, mniejszy z późnoromańskimi detalami architektonicznymi oraz nowy, neogotycki z II poł. XIX w., w którym znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej Bolesnej zwanej Sulisławską. W ramach kolejnego etapu rewitalizacji w świątyni odnowione zostaną ściany zewnętrzne: elementy kamienne i ceglane oraz tynki na elewacji. Remont obejmie również dzwonnicę. Roboty budowlano–konserwatorskie będą polegały na renowacji i odbudowie elewacji zewnętrznej i ścian wewnętrznych. Ponadto wzmacniany będzie mur oporowy okalający sanktuarium.

- W sanktuarium zajmujemy się oczyszczeniem elewacji i wymianą spoin cementowych na zaprawę historyczną starego kościoła. Ponadto odtworzymy kamienne elementy portalu starego kościoła – informuje Michał Kapuściński z firmy Furmanek Renewal.

- Nasi specjaliści będą też odpowiedzialni m.in. za odnowienie elewacji i impregnację więźby dachowej dzwonnicy kościelnej. Zajmą się też renowacją i remontem murów ogrodzeniowo - oporowych z kamienia smerdzyńskiego.
Termin zakończenia prac w ramach Projektu pn. Rewitalizacja zabytkowego zespołu Sanktuarium w Sulisławicach planowany jest na maj 2014r.


Oprac. KC
Fot. Furmanek Renewal

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet