KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

SŁAWNI KAMIENIARZE NA FOTOSACH

urbanowscyO rodzinie Urbanowskich przypomina Muzeum Miasta Łodzi. Magazyn Świat Kamienia objął patronatem inicjatywę muzealników.

Wystawa poświęcona łódzkiej rodzinie i zakładowi kamieniarskiemu Antoniego i Józefa Urbanowskich oraz kręgu artystów rzeźbiarzy z nim związanych rozpoczyna się 9 listopada o godz.16.00 i potrwa do 26 stycznia 2014.

Zakład Urbanowskich należał do najstarszych w Łodzi i był jednym z największych i najbardziej nowoczesnych przedsiębiorstw budowlano-kamieniarsko-rzeźbiarskich na terenie Królestwa Polskiego w pocz. XX wieku. W 1904 roku właściciel zainicjował mechanizację firmy, która w kolejnych latach wykonała szereg prestiżowych zleceń w Łodzi i w Warszawie (kościoły, banki, kamienice, pomniki). Najbardziej znane realizacje znajdują się na łódzkim trójwyznaniowym Starym Cmentarzu, w przestrzeni miejskiej Łodzi, Warszawy, i innych miast. Wyjątkowym zleceniem dla Zakładu Urbanowskich był budynek Ambasady w tureckiej Ankarze.

W Muzeum Miasta Łodzi (od 9 listopada 2013) odbędzie się wystawa czasowa prezentująca dzieje rodziny i firmy Urbanowskich oraz technologię obróbki kamienia, także naturalne kamienie. Wystawie towarzyszy publikacja, w której historycy, historycy sztuki i architekci zaprezentują wyniki swoich badań nad spuścizną Urbanowskich.

Oprac. KC
Fot: www.muzeum-lodz.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet