KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

SZUKAJĄ CHĘTNYCH DO KWESTOWANIA NA CMENTARZACH

kwesta w kielcachOd 31 października do 3 listopada trwać będzie tegoroczna kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków na kieleckich nekropoliach.

W ubiegłym roku kielczanie wrzucili do puszek ponad 66 tys. zł. Dzięki datkom udało się w 2012 roku odrestaurować ponad 25 obiektów m.in. kamienne nagrobki Siedleckiej i Krenn,
groby powstańców i kurhan żołnierzy napoleońskich. Od 1993 r. dzięki hojności mieszkańców zebrano ponad 640 tys. zł. Środki te były wspomagane dotacjami świętokrzyskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków, urzędu miasta oraz darowiznami w kwocie ponad 420 tys. zł. Dzięki zebranym funduszom zabezpieczono i wykonano specjalistyczne prace konserwatorskie na ponad 300 zabytkowych pomnikach wykonanych z różnego rodzaju kamienia (marmur, granit, wapień, piaskowiec) i żeliwa.

I tym razem kwesta organizowana jest przez Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego z siedzibą w Kielcach. Wolontariusze będą kwestować na cmentarzach w Kielcach i Cedzynie. Datki można wrzucać przez cztery dni (od godziny 9. rano do 18.)

Organizatorzy czekają na chętnych do kwestowania, którzy mogą zgłaszać się mailowo lub telefonicznie:

Tomasz Kaleciński - sekretarz SODN, tel. 690 042 973, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Stanisław Szrek - prezes SODN, tel. 41 34 620 67, 500 49 29 40, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Andrzej Kubera - wiceprezes SODN, tel. 664 898 925, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Oprac. KC
Fot: www.wikipedia.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet