KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

KAMIENIARSKA PERFEKCJA

perfekcjaRon Lodewijks przebył wiele kilometrów w poszukiwaniu najlepszego piaskowca, który zostanie wykorzystany podczas renowacji katedry pod wezwaniem św. Michała i św. Jana. Kamieniarz był tak zdeterminowany, że poleciał na drugi kraniec Australii, żeby zdobyć odpowiedni materiał.

Według Rona, kamień musiał mieć odpowiednią fakturę oraz barwę, a co najbardziej istotne powinien być odpowiednio trwały. Jest to ważne, bo musi wytrzymać kolejne stulecia. Po kilku tygodniach poszukiwań Lodewijks odnalazł odpowiedni rodzaj piaskowca. Był nim kamień wydobywany w  specjalistycznym wyrobisku znajdującym się w Donnybrook, dwie i pół godziny jazdy od Perth.

Żeby go osobiście obejrzeć, a następnie nadzorować transport surowca, kamieniarz musiał wybrać się w podróż na drugi koniec kontynentu do Australii Zachodniej. Jak się później okazało „wycieczka” się opłaciła. Piaskowiec idealnie nadawał się do wykorzystania podczas prac przy renowacji zabytkowej katedry katolickiej pod wezwaniem świętych Michała i Jana.
Wybór kamienia, to jeden z ważniejszych elementów niezwykle dokładnych a zarazem powolnych prac rekonstrukcyjnych prowadzonych przez Rona Lodewijksa. Ten perfekcjonista w każdym calu, twierdzi, iż  najważniejsza podczas tej realizacji jest cierpliwość. Trzeba ją wykazać zarówno podczas remontu nawet w najdrobniejszej części elewacji.  

Oprac. DŚ
Fot: www.transform.fairfaxregional.com.au

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet