KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

W TURCJI ODNALEZIONO MARMUROWĄ GŁOWĘ POSĄGU AFRODYTY

afrodytaOdkrycia dokonano podczas prac wykopaliskowych prowadzonych w ruinach starożytnego miasta Antiochia ad Cragum, w południowej Turcji. Pochodząca sprzed około 1900 lat, naturalnej wielkości głowa Afrodyty została wyrzeźbiona w marmurze.

Bogini była w mitologii greckiej symbolem miłości, piękna, kwiatów, pożądania oraz płodności. Afrodyta to najbardziej urodziwa z bóstw. Nie miała rodziców i pewnego dnia wyłoniła się z piany morskiej w pobliżu Cypru i właśnie ta wyspa stała się głównym miejscem jej kultu. Afrodyta czczona była zwłaszcza przez kobiety, które widziały w niej patronkę małżeństwa.

Marmurową głowę Afrodyty odnalazł zespół archeologów pracujących pod kierunkiem Michała Hoffa z amerykańskiego stanowego Uniwersytetu Nebraski w Lincoln. Fragment kamiennego posągu odkryto podczas wykopalisk, które prowadzone były na terenie ruin starożytnego miasta Antiochia ad Cragum.

Według naukowców, obecność pozostałości figury Afrodyty wśród ruin miasta Antiochia ad Cragum może świadczyć o dużym wpływie kultury greckiej i rzymskiej w I i II w. n.e.. Naturalnej wielkości głowa jest pierwszym fragmentem dużego starożytnego posągu, jaki został odnaleziony na tym stanowisku. Ponadto podczas badań, archeolodzy odkryli również kilka nisz, w których niegdyś mogły być umieszczone duże posągi, a także drugą mozaikę zdobiącą pozostałości świątyni.

Oprac. DŚ

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet