KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

KAPITUŁA KONKURSU KAMIEŃ 2017

Stefan Kukiałka - profesor AGH, od 1966 roku związany  z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. W tymże roku objął posadę pracownika naukowo-dydaktycznego w Katedrze Górnictwa Odkrywkowego. Tematyka prac badawczych oraz współpraca naukowo - techniczna z przemysłem obejmuje mechaniczne urabianie skał zwięzłych oraz urabianie złóż kamienia na bloki foremne, obróbkę kamienia, technologię kamiennych materiałów budowlanych i drogowych, obrabialność i urabialność skał oraz własności fizyczne i mechaniczne skał oraz zakres ich zastosowania. Był organizatorem i opiekunem naukowym specjalności Kamień i kamieniarstwo w architekturze i budownictwie na AGH. Posiada uprawnienia rzeczoznawcy SITG w specjalności eksploatacja złóż kopalin metodą odkrywkową, wzbogacanie i przeróbka kopalin, oraz uprawnienia rzeczoznawcy SITMB w specjalności eksploatacja odkrywkowa surowców skalnych, technologia produkcji kamienia budowlanego.
Józef Maślaniec - Od 1947 uczęszczał do Liceum Przemysłu Kamieniarskiego w Świdnicy, gdzie zdobywał pierwsze szlify kamieniarskie pod okiem nauczycieli akademickich z AGH, Politechniki Lwowskiej i Warszawskiej. Po szkole pracował w Fabryce Obróbki Marmuru i Granitu w Piławie Górnej – największym wówczas zakładzie kamieniarskim w Polsce, następnie podjął studia na AGH i Politechnice Krakowskiej. Związek z kamieniem utrwaliła praca w Zjednoczeniu Centrali i Przemysłu Kamienia Budowlanego, gdzie uczestniczył w realizacji takich projektów jak budowa Teatru Wielkiego, Zamku Królewskiego, gmachu Sejmu. Jest autorem licznych książek i artykułów poświęconych kamieniarstwu.
Stanisław Sitarz - absolwent Technikum Górnictwa Odkrywkowego w Krakowie i Akademii Górniczo-Hutniczej. Od 43 lat pracuje zawodowo w branży kamieniarskiej w kraju i zagranicą. Nauczyciel zawodu kamieniarz w Centrum Kształcenia Praktycznego w Świdnicy i Zespole Szkół w Strzegomiu. Rzeczoznawca i biegły sądowy w zakresie kamiennych materiałów budowlanych. Od 2008 roku jest prezesem Związku Pracodawców Branży Kamieniarskiej.
Renata Wysocka - zawodowo architekt, z pasji nauczyciel. Ponad wszystko jednak miłośniczka kotów. Z naukowym zacięciem opiewa piękno kamieni dolnośląskich. Z pełną determinacją szacunek i umiłowanie dla materiału skalnego, wpaja studentom Architektury Wnętrz w Wyższej Szkole Humanistycznej we Wrocławiu. W wolnych chwilach, otoczona przez stadko kocic i kocurów, próbuje zrównoważyć siły Yin i Yang w swoim ogrodzie.

Wróć do strony: Konkurs kamień

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet