KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

WIEŚCI Z TARGÓW W LUBLINIE

Wszystkie prezentujące się firmy pochodzą z Polski. Poza lokalnymi wystawcami (pięć firm z Lublina, po jednej z Zamościa, Lubartowa, Strzeszkowic, Kielc, Piekoszowa koło Kielc, Buska Zdrój, Żyrzyna z okolic Puław i Muniny niedaleko Jarosławia) jest sporo wystawców z innych regionów Polski, między innymi z Warszawy, Strzegomia, Wrocławia, Krakowa i Mrągowa. Odwiedzających jest jak na lekarstwo, wydaje się, że impreza została niedostatecznie nagłośniona. Nigdzie nie widać billboardów ani plakatów informacyjnych, również na samej hali targowej. Kto się jednak zdecyduje przyjechać na targi, miło się zaskoczy ofertą kamienia, jaka jest prezentowana w Lublinie. Aż 14 firm prezentuje ofertę, obejmującą zarówno półfabrykaty jak i gotowe wyroby. Zgodnie z założeniem na stoiskach wystawców dominują elementy budowlane: płytki, kostka brukowa, kominki, stoły, parapety, okładziny. Kilka stoisk zainteresuje działających w segmencie sakralnym i nagrobkarskim, ponieważ prezentowane są na nich rzeźby, wazony nagrobne, urny, odlewy artystyczne, nagrobki, elementy liternicze. Na jednym ze stoisk oczy cieszy podświetlany stół wykonany z onyksu.

Oferta maszyn i akcesoriów kamieniarskich jest za to dużo mniejsza. Zainteresowani mogą obejrzeć docinarki, łuparki, piły tarczowe, plotery i chemię. Ciekawostką są dwa stoiska prezentujące zastosowanie kamienia w ogrodzie.

W sobotę i w niedzielę o godzinie 14.00 będzie można wysłuchać referatów: „Kamień na Lubelszczyźnie – występowanie i historia zastosowań” dr. Lucjana Gazdy z Politechniki Lubelskiej (sobota), „Zarys problematyki konserwacji kamienia w obiektach zabytkowych” - prelegentem konserwator zabytków z Warszawy, Piotr Grzegorz Mądrach, (autor "Świata Kamienia").

Targi można odwiedzać codziennie od godziny 10.00 do godziny 18.00. Zakończenie targów w niedzielę o godzinie 16.00. Bilet wstępu kosztuje 5 złotych. Wystawcy: Korrada – Strzeszkowice, Urda – Strzegom, CDP Manufactura – Warszawa, Granitex – Zamość, Montolit – Mrągowo, Kalcyt – Lublin, Janmar – Lublin, Trykacz – Lubartów, Elitestone – Warszawa, Grawcom – Piaseczno, Fei Yan – Warszawa, Kielce, Senej – Kraków, Galeria Kamienia – Warszawa, Gremal – Lublin, Vetro – Munina, Syntetyk – Busko Zdrój, Beltrami – Warszawa, Kamieniarz Bożena Modlińska – Kielce, Zakład Kamieniarski Waldemar Porzucek – Piekoszów, Granmar – Działdowo, Zielona Wyspa – Lublin, Caro – Gostynin, Wromac – Wrocław, Gospodarstwo Szkółkarskie Anna Cur-Golcc – Żyrzyn, Granit Dulniak – Lublin.

(voo)

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet