KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

O KRYSTALIZACJI MARMURU

Związki te - heksufluoro krzemian wapniowy Ca (SiF6) - charakteryzują się dużą twardością, co zdecydowanie zwiększa odporność marmuru na ścieranie i zarysowania. Kamień staje się twardszy, a jego powierzchnia gładka.
Na naszym rynku znajduje się wiele różnych krystalizerów. Praktycznie każda firma produkująca chemię do konserwacji kamienia ma go w swojej ofercie. Krystalizery, które spotyka się na naszym rynku, można podzielić na dwie grupy:
· krystalizery płynne
· krystalizery proszkowe.
Aby przybliżyć sam proces, opiszę go na przykładzie krystalizacji wykonanej produktami szwajcarskiej firmy Taski: proszkiem Taski Nobile i płynem Taski Carrare, które z powodzeniem stosuje od wielu lat, osiągając przy tym znakomite rezultaty.
Przed rozpoczęciem pracy należy wykonać próbę, która pozwoli dokładnie określić czas i ilość środka potrzebnego do osiągnięcia optymalnego rezultatu na powierzchni np. 1 mkw. (Kamienie o różnej zawartości związków wapnia reagują rozmaicie na działanie krystalizera).
Krystalizację wykonujemy przy użyciu maszyny jednotarczowej o obrotach ca 150/min i wadze w ok. 50>60 kg. Pod maszynę zakładamy czerwony pad nylonowy.
Przy wykonywaniu krystalizacji proszkiem jednorazowo krystalizowana powierzchnia nie powinna przekraczać 4-5 mkw. Proszek mieszamy z wodą, a powstałą pastę wylewamy na podłogę w miejscu, które będziemy krystalizować. Na rozlaną pastę najeżdżamy maszyną z padem nylonowym rozprowadzając ją równomiernie na krystalizowanej powierzchni, polerując ją przez ustalony wcześniej czas. Po zakończeniu krystalizacji należy dokładnie ściągnąć odkurzaczem powstały w procesie szlam, a podłogę zmyć czystą wodą - najlepiej dwukrotnie. Zostawienie szlamu do zaschnięcia może spowodować uszkodzenie powierzchni marmuru.
Przy stosowaniu krystalizera płynnego pod maszynę zakładamy specjalnie zakładamy specjalnie do tego celu przygotowanie pady z wełny stalowej (najlepiej nierdzewnej). Bardzo ważny jest dobór wełny o odpowiedniej grubości, tak aby w czasie procesu krystalizacji nie rysowała powierzchni marmuru. Krystalizer nanosimy na podłogę atomizerem i polerujemy ją do momentu uzyskania suchej i błyszczącej powierzchni. Proces należy powtórzyć 3 do 5 razy. Jednorazowo krystalizujemy ok. 2 mkw. podłogi.
Prawidłowe wykonanie krystalizacji bardzo skutecznie zabezpiecza podłogę przed szybkim niszczeniem, poprawia jej wygląd i ułatwia codzienną konserwację. Krystalizacja wydłuża okresy między drogim i pracochłonnym szlifowaniem, często zastępując je.

(M.R.)

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet