STONE SCULPTURE SHOW

STONE SCULPTURE SHOW

This year's edition of Stone fair will include a stone sculpture show during which works made at the…

Czytaj...
MARITIME INDUSTRY IS AS STRONG AS A STONE

MARITIME INDUSTRY IS AS STRONG AS A STONE

The 5th edition of the International Maritime Congress was held on 8–9 June in Szczecin. The congress serves…

Czytaj...
SCHOOL FOR STONEMASONS-TO-BE

SCHOOL FOR STONEMASONS-TO-BE

The new school will be set up at the Border Protection Corps School Complex in Szydłowiec. This new…

Czytaj...
STUDENTS RESTORED THE 17TH-CENTURY GRAVESTONE

STUDENTS RESTORED THE 17TH-CENTURY GRAVESTONE

Restoration of an old gravestone was a part of the internship organised by the State Construction Schools in…

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ZIĘTEK PROMUJE KAMIEŃ

zietek1Pod koniec lutego załoga firmy Lastrico wykonała już ostatnie prace na promie Polonia. Kontrakt polegał na wymianie blatów w pokładowej restauracji, kafeterii i oczywiście w recepcji na kamienne z granitu Brasilian Gold. To było niesamowite wyzwanie dla firmy. Nie pierwsze, a i pewnie nie ostatnie.

Świat Kamienia: Kamień znajdzie się teraz na pokładzie promu „Polonia”, zdecydowanie najbardziej luksusowej jednostce pływającej po Bałtyku. Na promie znajdują się m.in. dwie restauracje, kafeteria, pub, dwa bary koktajlowe, bar przekąskowy… Jak przekonałeś Unity Line, by wszystkie blaty były z kamienia?

Jan Ziętek, właściciel firmy Lastrico: Będę trochę nieskromny, ale po prostu moja firma ma renomę i słynie z produkcji ekskluzywnych blatów z kamienia, które zdobią i udowadniają swój funkcjonalizm w najbardziej prestiżowych hotelach i luksusowych obiektach. Pewnego dnia otrzymałem e-maila z prośbą o wycenę na wykonanie elementów z kamienia naturalnego na promie „Skania”, który podobnie jak „Polonia” pływa w ruchu wahadłowym między portami Świnoujście – Ystad.

ŚK: Czyli to nie pierwszy prom, jaki zyska na instalacji z kamienia naturalnego?

J.Z.: Kamień na „Skanii” już cieszy turystów, bo prace zakończyliśmy kilka miesięcy temu. W tej chwili pracujemy na pokładzie największej jednostki. To wielkie wyzwanie. I logistyczne, i technologiczne. Terminy są bardzo napięte, a kary za opóźnienia bardzo duże, więc cokolwiek by się działo, to musimy zejść z pokładu zgodnie z umówionym terminem.

ŚK: Zejść z pokładu? Pracujecie na morzu, w trakcie rejsu?zietek2

J.Z.: „Polonia” miała przewidziany remont w suchym doku w Gdańsku. Kilka dni temu wykonała kurs do Szwecji, ale wracała już bez pasażerów. Prócz załogi do prac przystąpiła moja ekipa. Już w trakcie rejsu rozpoczął się demontaż starych blatów wykonanych z tworzywa sztucznego i obmiary. Na promie jest bardzo dużo łuków i skosów, a wszystko musi być nie tylko idealnie spasowane, ale wytrzymałe na siły, jakie oczywiście działają na jednostkę pływającą. Do ułożenia mamy ponad 80 metrów kwadratowych kamienia, a rozmiary niektórych blatów, np. stołu szwedzkiego, to 212×600 centymetrów, więc to bardzo nietypowe zlecenie. Ciekawostką będą nawet kasy fiskalne, których aranżację wykonamy także z kamienia. Gwarantuję – to będzie wyglądało bardzo ekskluzywnie na promie.

ŚK: No właśnie, skoro jednostka pływająca, to jaki system montażu zastosujecie?

J.Z.: Użyjemy klejów specjalnych. Ściśle współpracuję przy tym zleceniu z dostawcą granitu – firmą Cereser Marmi – oraz z dostawcą kleju – firmą Akemi. Przydaje się też doświadczenie nabyte przy podobnych, tyle że dużo mniejszych realizacjach, bo w kambuzach luksusowych jachtów, jakie zyskują na elegancji właśnie dzięki naszej pracy. Zresztą cała moja niedawna inwestycja w park maszynowy była podyktowana podjęciem się najbardziej wymagających zleceń w branży budowlanej i inżynieryjnej. Wnętrza w kamieniu bardzo mnie interesują.

ŚK: Swego czasu zapowiadałeś, że reklamę firmy Lastrico z Polic koło Szczecina znajdziemy nawet na tramwajach miejskich. Skoro kamienia przybędzie na promach, to udekoruje może także pojazdy komunikacji miejskiej?

zietek3J.Z.: Tak jak współpracuję z szeregiem firm i architektów, tak dla wizytówki firmy specjaliści od marketingu uważają, że taka reklama to dobry pomysł dla firmy kamieniarskiej. Kamień w tramwajach niekoniecznie, ale już mogę się pochwalić, że na obu promach znajdziemy reklamę mojej firmy. Logo firmy dyskretnie umieścimy na blatach. Mam też zgodę Stena Line, więc nasze materiały reklamowe trafiać będą do pasażerów pływających po Bałtyku.

ŚK: Dziękujemy za rozmowę i oczywiście gratulujemy pomysłu na promocję kamienia naturalnego!

Fot. Lastrico

 

Do not wait add your business to our directory!!

 

Add company...

 

Add small ads/strong>

to our base

 

 

Ogłoszenia...

Targi Xiamen 2012
45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
Woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Tel. +48 77 402 81 22
Advertising:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Office:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">
     All rights reserved - Swiat-Kamienia 1999-2012
     Design and implementation: Wilinet