STONE SCULPTURE SHOW

STONE SCULPTURE SHOW

This year's edition of Stone fair will include a stone sculpture show during which works made at the…

Czytaj...
MARITIME INDUSTRY IS AS STRONG AS A STONE

MARITIME INDUSTRY IS AS STRONG AS A STONE

The 5th edition of the International Maritime Congress was held on 8–9 June in Szczecin. The congress serves…

Czytaj...
SCHOOL FOR STONEMASONS-TO-BE

SCHOOL FOR STONEMASONS-TO-BE

The new school will be set up at the Border Protection Corps School Complex in Szydłowiec. This new…

Czytaj...
STUDENTS RESTORED THE 17TH-CENTURY GRAVESTONE

STUDENTS RESTORED THE 17TH-CENTURY GRAVESTONE

Restoration of an old gravestone was a part of the internship organised by the State Construction Schools in…

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

GŁOŚNO O NAS, ALE CZY O TYM WIEMY?

Sporty wysokiego ryzyka a branża kamieniarska? Owszem. Widowiskowe imprezy przyciągają tłumy fanów (i potencjalnych klientów!), a dla wielu z nas możliwość oderwania się od trudów mozolnej pracy jest na pewno wskazaną receptą. Coraz częściej sponsorujemy rajdy samochodowe i coraz częściej sami ulegamy pokusie, by poczuć adrenalinę.

Paweł Krysiak (rocznik ‘82) trafił zaraz po studiach do firmy Kamieniarstwo Zenon Kiszkiel. Młody adept kamieniarstwa skutecznie zainteresował swego pracodawcą swoją pasją.

-  Paweł dał się poznać jako ciekawy i rozgarnięty chłopak. Pracował sumiennie w magazynie i któregoś dnia dowiedziałem się, że jego pasją są rajdy samochodowe – wspomina dziś Zenon Kiszkiel. - To oczywiście drogi sport, a że miał już jakieś sukcesy w startach Fiatem 126p w grupie A postanowiłem go wesprzeć. Dziś może liczyć na dużo mocniejszy sponsoring firm z naszej branży.

Na początku sierpnia tego roku Paweł Krysiak zwyciężył w 20. Rajdzie Rzeszowskim, stanowiącym 6 Rundę Rajdowego Pucharu Polski. Debiut strzegomsko-bielskiego duetu (Paweł Krysiak i jego pilot Michał Trela) w klasie Opla Astry sprawił, że team powiększył tym samym swój dorobek punktowy w łącznej klasyfikacji sezonu i do lidera klasy w klasyfikacji Pucharu Polski zawodnicy tracą już tylko 2,5 pkt, zajmując teraz drugą pozycję! Co ciekawsze, wśród sponsorów załogi znajdziemy najwięcej firm właśnie z naszej branży. I chyba niestety, ale też cała inicjatywa uszła uwadze mocodawców. Na witrynach internetowych firm: Kamieniarstwo Zenon Kiszkiel, ZEN Zenona Piekielnego, Kamieniarstwo D&J Gromiec, PW Martkam czy Bagrani Kamieniarstwo nie znajdziemy informacji o sukcesie młodych zawodników, choć firmy te widnieją na banerach oklejonej rajdówki.

- A szkoda, bo sport samochodowy jest bardzo widowiskowy, przyciąga ludzi w różnym wieku i na pewno sponsorowanie tego typu imprez to świetna inicjatywa wpisująca się w szeroko rozumiany PR firm – zauważa Paweł Krysiak. - Ja oczywiście mogę być tylko wdzięczny za pomoc finansową branży kamieniarskiej. Praca w kamieniarstwie nauczyła mnie wytrwałości i szacunku dla ciężko zarobionych pieniędzy, więc mogę tylko obiecać, że będę ostro walczył o kolejne laury. Moją ambicją jest oczywiście awans do I Ligi.

Inicjatywę branży kamieniarskiej (sponsoring załogi) warto rozważyć na szerszym polu działań reklamowych. Tereny Strzegomia i okolic Dolnego Śląska słyną z rozległych połaci terenów wyrobiskowych. To wymarzony raj dla fanów enduro i quadów! Zbyt egzotyczny zamysł? Wcale nie, o czym przekonuje właściciel firmy z okolic Kielc.

- Okolice Dolnego Śląska kuszą każdego fana ciężkiej jazdy w terenie. Ja z kolegami z branży kamieniarskiej wspieram finansowo Kielecki Klub Motocyklowy. Sam startuję amatorsko na modelu Yamacha YZ 450 i często z kolegami po fachu pakujemy nasz sprzęt na samochody, które na co dzień wożą pomniki – opowiada Michał Romaniec, Wena Kielce. - Na pewno pasja tego typu jest wskazana dla ludzi, którzy na co dzień pracują pod presją czasu. Tereny Świętokrzyskiego także gwarantują świetne warunki do uprawiania enduro, więc w weekendy przybywają tu ludzie nawet z odległych zakątków kraju.

Rafał Dobrowolski


 

Do not wait add your business to our directory!!

 

Add company...

 

Add small ads/strong>

to our base

 

 

Ogłoszenia...

Targi Xiamen 2012
45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
Woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Tel. +48 77 402 81 22
Advertising:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Office:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">
     All rights reserved - Swiat-Kamienia 1999-2012
     Design and implementation: Wilinet